gündem

Bahçem Neden Daha Yeşil Olmuyor

 

Bahçe Nasıl Yeşillendirilir?
Bahçe Nasıl Yeşillendirilir?

Hey yeşil parmaklar, bahçeniz gerçekten ne kadar yeşil büyüyor? Pastoral idilinizin ödül hibrit çay gül çalılarından daha zehirli kimyasallar ürettiğinden şüpheleniyorsanız, okumaya devam edin. Truva’nın düşüşünü yeniden canlandırmak için içtenlikle topiaries şekillendiren korkusuz bir peyzaj tasarımcısı veya bir çift saksı begonyası olan bir apartman sakini olsanız da sizi footloose ve pestisitiz hale getireceğiz. Kendinize sormanız gerekli olan tek soru: kazabilir misiniz?
 

En İyi Yeşil Bahçe İpuçları:

Gerçekçi olun
Annemin en iyisini bilmesi hakkında ne derler biliyor musun? Tabiat en temel, onu bir arada tutmak için pestisit, ot öldürücü ve kimyasal gübrelerden oluşan kimyasal bir kokteylden yudum çalmak mecburiyetinde kalmadı. Bunun yerine, zehirleri ve tabakayı bütünüyle doğal bir kom postla karıştırın. Sinir bozucu bahçe zararlılarıyla savaşmak için faydalı böcek takviyelerini çağırın.
 

Mutfak Artıkları Kom post Yapmak

Bir şampiyon gibi kompaslayım, sebze atıklarınızı çöp kutusuna atmanıza izin vermek yerine atın. “Bahçıvan altın” olarak bilinen kom post, yüksek kuvvetli, bitki seven besin maddelerinin bir kısmını vererek toprak verimliliğini zenginleştirir. Sağlıklı kök gelişimini teşvik etmenin beraberinde, zengin ve toprak kom postunun eklenmesi de toprak dokusunu, havalandırmayı ve su tutulmasını geliştirir. Gerçek anlaşma almak için bedava dağıttığı olduğunda neden sabit Kazanılan paranızı ticari ürünlere harcıyorsunuz? Bu süreci solucanlarla hızlandırın ya da kıvrılmalardan kurtulun (eğer alıngan bir türseniz).
 

Geri Dönüşümlü Satın Al

Hassas estetik hassasiyetleriniz, ortancalarınızı barındırmak için yoğurt ya da paket servis kaplarını yeniden kullanma fikrinden vazgeçiyorsa, şu an için mevcut olan sayısız doğa dostu ekici ve yükseltilmiş bahçe kitlerine göz atın. Bir şeyi geri dönüştürmek, bakire malzemeleri çıkarmaktan daha az enerji alır, bu nedenle ihale sürgünlerinizi sabitlemek için geri dönüştürülmüş bakır, plastik ya da hatta kauçuk seçerseniz de hepsi copacetic. Geri dönüştürülmüş çim mobilyalarında uzanırken el işçiliğinize ve eko zekanıza hayran kalın.
 

Kendi Yemeğinizi Büyütün

Organik ürünler satın almak şüphesiz pahalı olabilir, bu nedenle bu çimleri tekrar tekrar itinayla manikürlüme yerine kendi yemeğinizi yetiştirmeye ne dersiniz? 48 bitişik ABD’n eyaletinin yaklaşık 40 000 000 dönümü çimlerle kaplıdır ve çim çimlerini ABD Birleşik Devletleri’nin en büyük sulen temelin mahsulü haline getirir. ABD’lı ev sahipleri, çoğunlukla tavsiye edilen seviyelerden daha yüksek olan çimlerine on milyonlarca kilogram gübre ve böcek ilacı uyguluyorlar. Bütün bunlar süslemeden biraz daha fazlası için. Bahçeleri besin kaynağı olarak kullanmaya geri dönmenin vakti geldi başka hiçbir yerde daha taze (ya da daha hesaplı) yiyecekler bulamazsınız.

 

Bir topluluk bahçesine katılın

Bir avludan yoksun olan şehir sakinleri endişelenmemelidir: yerel topluluk bahçenizde bir arsa için kaydolarak çapalama ve yetiştirme eylemine hala katılabilirsiniz. Topluluk Bahçeleri genelde ortak bir kom post alanına sahiptir, bu sebeple evinizde bu üçlü görev dönen varil kom postlarından biri için yeriniz yoksa, işte karga burun.
 

Yerli Türler ile Git

Artık evinizi “çimlendirmenin” bazı avantajlarını öğrendiğinize göre, Arizona’daki Kaktüs Bahçeleri ya da Kuzey Michigan’daki bottlebrush otları olsun, eski yeşil bitkileri yerli ve yerli bitkilerle değiştirmeyi düşünün. Zaten yerel şartlara uyarlanmış olan yerli bitkilerin yetiştirilmesi ve bakımı kolaydır, genelde daha az gübre ve su gerektirir, ayrıca zararlıları dizginlemek için daha az çaba gerektirir.
 

Hasat Yağmur Suyu

Bir yağmur fıçısı eklemek, çimleri, avluları ve Bahçeleri sulamak, arabaları yıkamak ya da pencereleri durulamak için mineral ve klor içermeyen suyu yakalamanın ucuz ve basit bir yoludur. Gökyüzünden tam manası ile yağmur yağan şeyleri küllen temelrak, yalnızca su maliyetlerinde belirgin bir düşüş fark etmekle kalmaz, hemde yağmur suyu akışında bir azalma da fark edersiniz, bu da erozyonu ve selleri önlemeye yardımcı olur. Böcekleri, döküntüleri ve kuş füzelerini engellemek için namlunun üstüne bir ekran koyun ve hareket etmesini ve havalandırılmasını sağlamak amacıyla su kaynağınızı sık sık kullanın.
 

Dikkatli Su

Su konusundayken, birkaç akıllı sulama alışkanlığının benimsenmesi, özellikle yaz mevsiminde kuru, sıcak dönemler sırasında arzınızı uzatmak için çok şey yapacaktır. Toprağa malç ve kom post eklemek suyu tutacak ve buharlaşmayı azaltacaktır. Ayrıca, sağen temelk hortumları ve veyamla sulama, sprinkler tarafından kullanılacak olan suyun yalnızca %50’sini kullanır. Günün erken saatlerinde sulayın, bu şekilde buharlaşmayı ve rüzgarları önleyebilirsiniz. Ve bitkilerinizi ıslatmak için en iyi yer? Doğrudan bu susuz kökleri üstünde.

Kelebekler ve arılar getirin

Kelebekler ve arılar gibi tozayıcı arkadaşlarımız için pestisitiz bir sığınak sağlayın, özellikle yabani leylak, altın başak ve limon balsamı gibi çok çeşitli yerli çiçekler yetiştirin. (10 ya da daha fazla çekici bitki türüne sahip bahçelerin en çok arıyı cezbettiği bulunmuştur.) Daha önce duymadıysanız, Kuzey ABD ve Avrupa’daki arıcıların çok fazla el sıkışmasına sebep olan çok büyük bir arı kaybı salgınının sancılarındayız. Çünkü tozayıcılar dünyanın mahsul üretiminin %35’ini etkiliyor ve dünyanın önde gelen gıda ürünlerinin 87’sinin üretimini artırıyor küçük bir memleket misafirperverliğini genişletmek uzun bir yol kat edebilir.

Dört güç

Amerika Çevre Koruma Ajansı’nın GreenScapes programının dört “R”s’sine uyun: azaltın, geri dönüştürün, yeniden kullanın ve yeniden satın alın. Verimli malzeme kullanıyorsun sağlamak amacıyla atık çıkışını azaltmak için istiyorum. Malç için kom post ve ağaç kupürlerini ya da sulama için yağmur suyunu yeniden kullanmak çok az zaman ve enerji alır, ancak paranız için çok miktarda çevresel patlama sunar. Geri dönüşüm, kaynak tasarrufu sağlarken, yeniden satın alma, ihtiyaçlarınızı karşılayan, ancak normal satın alımlarınızdan daha doğa dostu ürünler aramak manasına gelir söz gelimi, elektrikle çalışan armatürlere karşı güneş dış mekân aydınlatmasını ele alalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu