Blogger

Blogger’da Otomatik Kaynak Bağlantısı Eklentisi Nasıl Eklenir

 

 
Blogger’da içerikleriniz ve yazılarınızı kopyaladıkları zaman kopyanın içine otomatik kaynak eklemeyi göstereceğim çünkü herkes bizim gibi iyi niyetli olamıyor ve içerikleri emek vermeden çalmaya kalkıyor onun için yapılması gereken bir uygulamadır.
 
İlk olarak blogger’da kontrol panelini açınız > Tema menüsüne tıklayınız ve html’yi düzenle > Ardından bu kodu </head> veya </body> üzerindeki satıra kodları ekleyiniz.
 
<script type='text/javascript'>
//<![CDATA[
function copaslink(){var e,n=document.getElementsByTagName("body")[0],t=(e=window.getSelection())+("<br/><br/>Sumber : <a href='"+document.location.href+"'>"+document.location.href+"</a><br/>"),o=document.createElement("div");o.style.position="absolute",o.style.left="-99999px",n.appendChild(o),o.innerHTML=t,e.selectAllChildren(o),window.setTimeout(function(){n.removeChild(o)},0)}document.oncopy=copaslink;
//]]>
</script>


Bu kodu ekledikten sonra temayı kaydet dediğimiz andan itibaren devreye girecektir ve artık sizin web sitenizden her türlü kopyalanan içeriklere kaynak eklenecektir.

TOKUÇ

Merhabalar ben TOKUÇ 2013 yılından beri teknoloji türevi grupları üyesiyim. Teknoloji alanında paylaşımlar yapmayı ve yenilikler öğrenmeyi hedefliyorum ne kadar bilgi o kadar iyidir bu yüzden öğrendiğim ya da görmüş olduğum yararlı uygulama, web site hazırlama gibi konuları sizlerle paylaşmaya çalışıcam.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı