Teknoloji

En İyi 10 Chrome Eklentisi

Google Chrome, şu anda dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı konumunda. Aynı zamanda gücünü aldığı en önemli nokta kendine has eklentileri. Onu özelleştirmenize ve yeni işlevler katmanıza yarayan eklenti kütüphaneleriyle birçok kullanıcıya kolaylık sağlamaya devam ediyor.

Fakat Chrome Web mağazasında bulunan yüzbinlerce eklenti arasından hangisini seçeceğinize bazen karar veremeyebilirsiniz.Biz de bu yazımızda sizi bu dertten kurtaracak, en kullanışlı, en hızlı ve en stabil 10 eklentiyi sizlere sunacağız. Listemizdeki eklentiler oldukça kullanışlı ve bir o kadar da kullanımı kolay. Haydi başlayalım!

1. Browsec VPN – Free VPN for Chrome

Chrome Tarayıcınızda kullanabileceğiniz en iyi Vpn eklentisi.Hızlı ve güvenli. Diğer tarayıcı eklentileriyle karşılaştırıldığı zaman farkını ortaya koyuyor.Vpn’e ihtiyacınız var ise, hiç düşünmeden kullanabileceğiniz bir eklenti.

2. Dark Mode

İnternette gezinirken girdiğiniz herhangi bir siteyi kolaylıkla gece moduna alabilirsiniz. Tek tuşla bu işlemi gerçekleştiren Dark mode, tarayıcınıza yük olmadan çalışıyor.

3. Screencastify – Screen Video Recorder

Gezintiye çıktığınız sitelerde full HD ekran videsu almaya yarayan bu eklenti, Google Drive ile senkronize ve çevimdışı çalışma özelliğine sahip.

4. Flash Video Downloader

Neredeyse bütün formatlardaki videoları indirmenize olanak sağlar.

5. Convertio

Dosyaları farklı türlere çevirmede işinize en çok yarayacak eklenti. 2500’den fazla dönüşüm desteği sayesinde sorunsuz, hızlı ve stabil çalışan bu eklenti ciddi manada hayat kurtarıyor.

6. Speedtest by Ookla

Ping, indirme ve yükleme hızlarınızı saniyeler içinde alabilir Web sitelerinin ne kadar hızlı yüklendiğini ölçebilirsiniz.

7. Enhancer for YouTube

Youtube’u dilediğiniz gibi değiştirip, size özel hale getirmenize yarayan çok tatlı bir eklenti.

8. HTTPS Everywhere

Web iletişiminizi şifrelemeye yarayan bu eklenti birçok sitede otomatik olarak HTTPS güvenliğini kullanmanızı sağlayacaktır.Https, özellikle bankacılık, alışveriş gibi güvenlik gerektiren web sitelerinde mutlaka bulunması gereken çok önemli bir güvenlik protokolüdür. Birçok web sitesi arama motorları tarafından güvenilir algılanmak adına Https sertifikasını alıyor fakat bu eklenti sayesinde genel olarak http sorunundan kurtulabilirsiniz.

9. Checker Plus for Gmail


Gmail’i açmadan bildirimler alabilir, e-postaları okuyabilir, dinleyebilir veya silebilirsiniz. Birden çok hesabı kolayca yönetme imkanı sunan bu eklenti mailleri kontrol etmek için kullanışlı ve pratik.

10. Pocket

Bu eklenti sayesinde günlük hayatın yoğunluğu sebebiyle fırsat bulamadığımız web sayfalarını arşivleyebiliyoruz. Böylece o sayfalara daha sonra göz atmak istediğimizde tüm içeriklere (yazı, resim, video vb.) ulaşabiliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu